Czarna agrowłóknina – kiedy najlepiej ją stosować?

Agrowłóknina czarna to materiał wielofunkcyjny, który możemy zastosować w rozmaitych okolicznościach i sytuacjach. Czym włóknina czarna różni się od czarnej geowłókniny? I czy to to samo, co agrotkanina czarna? Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią wybór materiału idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Ochronna czarna agrowłóknina

Czarna agrowłóknina, podobnie jak agrotkanina czarna, służy do ochrony roślin przed chwastami. Dodatkowa funkcja, jaką z powodzeniem pełni włóknina czarna to ochrona roślin przed skutkami przymrozków czy nawet wysokich mrozów. Agrowłóknina czarna nie kosztuje przy tym więcej niż agrotkanina – zwykle cena jest wręcz niższa.

Czarna agrotkanina na chwasty

Agrotkanina tkana jest z cienkich polipropylenowych nitek i służy ściółkowaniu roślin, tj. zapobieganiu rozwoju chwastów. W tej funkcji sprawdza się wyśmienicie – do tego stopnia, że potrzeba używania herbicydów zostaje całkowicie wyeliminowana. Wystarczy jedno zastosowanie, a całkowitą ochroną przed chwastami można cieszyć się przez długi czas.

Kolor ma znaczenie

Dlaczego warto postawić na agrotkaninę bądź agrowłókninę w kolorze czarnym? Materiały te optymalnie wykorzystują promienie słoneczne – podnoszą temperaturę gleby i zatrzymują ciepło. Wszystko to sprawia, że system korzeniowy rośliny zyskuje optymalne warunki rozwoju. Czerń hamuje też dostęp światła do gruntu, dzięki czemu chwasty tracą możliwość wzrostu.

Czarna geowłóknina

Jeszcze inną funkcję niż czarna agrowłóknina pełni geowłóknina czarna – służy filtracji, separacji, drenażowi oraz wzmacnianiu. Z powodzeniem wykorzystuje się ją w takich miejscach, jak drogi, alejki, a także oczka wodne czy baseny. Geowłóknina czarna wykonana jest z niezwykle trwałych i odpornych włókien, dzięki czemu może służyć latami, a cena tego typu inwestycji oraz koszty ich utrzymania idą mocno w dół.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *